Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük buluşması 36. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapılarını açtı.

'/> 36. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapılarını açtı! - Kategori : Fuarlar - Emlak Haberleri - Emlak'ta Son Dakika, Emlak Piyasası - VERi EMLAK
36. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapılarını açtı!

Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük buluşması 36. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapılarını açtı.


Kategori : Fuarlar
25 Nisan 2013 05:12
11854 kere okundu.
36. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapılarını açtı!

Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük buluşması 36. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapılarını açtı.


Kategori : Fuarlar
25 Nisan 2013 05:12
11854 kere okundu.

Fuar, 81.000 m2’lik 12 salon ve açık alanında, 1.150 katılımcı firmanın ürün ve hizmetlerini bir araya getiriyor. 24 - 28 Nisan 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek fuarı 111.000’i aşkın kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 36. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul,  en son yenilik ve teknolojileri barındıran ürün çeşitliliği, uluslararası etkinlikleri ve yarattığı iş fırsatları ile bu yıl da sektörün zirvesi olacak. Fuar açılışını Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Barış Onay, DEİK Türk-Azerbaycan Cumhuriyeti İş Konseyi Başkanı Cengiz Gül ve Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Ceyhun Mammadov yaptı. Açılış töreninde Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” ile yapı sektöründe yılın en iyi ürünleri de ödüllendirildi. 

 

Dünyanın lider fuarcılık firmaları ile gerçekleştirdiği işbirlikleri sonucunda etki alanını genişleten Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un İş Geliştirme Platformu kapsamında düzenlediği Konuk Ülke Projesi’nin bu yılki konuğu Azerbaycan Cumhuriyeti.
 
Yapı dünyasının bilgi merkezi olarak 45 yıldır hizmet veren Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından düzenlenen ve 36 yıldır yapı sektörünün uluslararası zirvesi olan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul başladı. Fuar Tüyap -Büyükçekmece’de, 28 Nisan 2013, Pazar akşamına kadar devam edecek. Her geçen yıl büyüyerek sektöre olan katkısını artıran fuarda bu yıl da; binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmet yer alıyor. 81.000 m2’lik 12 salon ve açık alanda düzenlenen, 1.150 firmanın katıldığı fuarı 111.000’i kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.
 
Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, “Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliğini taşıyor.
 
Fuarın İş Geliştirme Platformu, Uluslararası İşbirlikleri ve İhracatın Geliştirilmesine Yönelik Adımlar…
 
Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamındaki İş Geliştirme Platformu, çeşitli etkinliklerle bu yıl da katılımcı firmalara, sektöre ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak. Platform bu yıl faaliyetlerini; “Konuk Ülke Azerbaycan Projesi” ve “4. Avrasya Yapı Forumu” olmak üzere iki ana başlıkta sürdürüyor.
 
Konuk Ülke Azerbaycan Projesi
 
Son iki yıldır başarıyla sürdürülen, Rusya ile başlayıp geçen yıl Almanya ile devam edilen “Konuk Ülke Projesi”nde 2013 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti ağırlanıyor. İki ülke ilişkilerinin geliştirilmesinde önemli bir platform yaratacak proje kapsamında, Türkiye ve Azerbaycan’dan konunun üst düzey yetkilileri düzenlenen çeşitli etkinliklerde bir araya geliyor.
 
Son dönemde özellikle petrole bağlı büyüyen ekonomisi ile dikkat çeken Azerbaycan’da, ülke sanayisinin geliştirilmesine yönelik yabancı yatırımların teşviki ve bu alandaki işbirliği hedefleri, uzun yıllardır iki ülke arasında güven ve uyum içinde sürdürülen ticari ilişkiler penceresinden bakıldığında Türkiye için büyük fırsatlar sunuyor. Proje ile Türk yapı malzemesi üreticisi için Azerbaycan’daki yeni iş fırsatları gündeme taşınarak, sektöre katkıda bulunulması amaçlanıyor.
36. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamında düzenlenen “Konuk Ülke Azerbaycan” projesi YEM Fuarcılık’ın DEİK desteğiyle 19 Şubat 2013’de Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenlediği Konuk Ülke Azerbaycan ve Türk Yapı Sektörü Değerlendirme Toplantısı ile tanıtıldı. Projenin ilk ayağı olan ve Türk yapı sektörü profesyonelleri ile bu alana yatırım yapmak isteyen işadamlarının büyük ilgisiyle gerçekleşen toplantıda, Türk yapı sektörünün mevcut durumu ve gelecek dönem değerlendirmeleri üzerinden; Fuar’ın Konuk Ülke Projesi’yle Türk yapı malzemesi üreticileri için Azerbaycan’da yaratabileceği ticari avantajlar ile yatırım fırsatları gündeme taşındı.
 
4. Avrasya Yapı Forumu
 
Türk yapı malzemesinin ihracat yaptığı ülkelerden gelen heyetlerle Türk yapı malzemesi üreticilerini bir araya getirecek olan 4. Avrasya Yapı Forumu, 25- 26 Nisan 2013’te, Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da gerçekleştirilecek.
 
Fuara yerli ve yabancı alım Heyetlerinin İlgisi Artarak Devam Ediyor!
 
Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapsamında, her yıl T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde OAİB ile birlikte organize edilen “Yurtdışı Alım Heyetleri İkili Görüşmeleri bu yıl 38 ülkenin katılımıyla gerçekleştiriliyor. Azerbaycan, Arnavutluk, BAE, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Gürcistan, Hırvatistan, Irak, İsrail, İran, İtalya, İspanya, Karadağ, Kosova, Kazakistan, Kuveyt, Kırgızistan, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moğolistan, Moldova, Özbekistan, Polonya, Portekiz, Rusya Federasyonu, Romanya, Suudi Arabistan, Sudan, Sırbistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün ve Yunanistan’dan katılacak firma yetkilileri, Türk yapı sektörü malzeme üreticileriyle karşılıklı iş görüşmelerinde bir araya getirilecek.
 
“Yurtdışı Alım Heyetleri İkili İş Görüşmeleri”nin yanı sıra, ülke çapında sektörün tüm paydaşlarının birbiri ile etkin bir biçimde iletişime geçebilmesi, sektördeki tüm yeniliklerden haberdar olup takip edebilmesi, bu alandaki ticari faaliyetlerin artması amacıyla düzenlenen “Yurtiçi Alım Heyetleri Ziyaret Programı” da fuarda başarıyla devam ettirilen çalışmalar arasında yer alıyor. Türkiye genelinden Meslek Odaları, Sanayi ve Ticaret Odaları, İş Adamları Birlikleri ve alım heyetlerinden oluşan komiteler YEM Fuarcılık organizasyonu ile davetli olarak Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’da yerini alıyor.
 
Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” Sahibini Buldu
 
YEM Ödülleri Projesi kapsamında bu yıl 21. kez verilen Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” de Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul Açılış Töreni’nde sahibini buldu. Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” 2013’e “Artema - Minibox Ankastre Sıva Altı Grubu” ürünü ile Eczacıbaşı Yapı Gereçleri A.Ş. değer bulunurken; Knauf, “Knauf - Cleaneo® Akustik Alçıpan” ürünü ile Gümüş Çekül Ödülü’nün sahibi oldu.
 
 
 
EmlakJet Haber 

#