Burçlara Göre Ev Kokusu Seçimi Nasıl Olmalı?
Evinizin kokusunun kişiliğinizi yansıtmasını istiyor, ancak piyasadaki onlarca farklı ürün seçenekleri arasında kararsız mı kalıyorsunuz?
Kategori : Sektörden Haberler
31 Mayıs 2018 09:35
11391 kere okundu.
Burçlara Göre Ev Kokusu Seçimi Nasıl Olmalı?
Evinizin kokusunun kişiliğinizi yansıtmasını istiyor, ancak piyasadaki onlarca farklı ürün seçenekleri arasında kararsız mı kalıyorsunuz?
Kategori : Sektörden Haberler
31 Mayıs 2018 09:35
11391 kere okundu.

Evinizin kokusunun kişiliğinizi yansıtmasını istiyor, ancak piyasadaki onlarca farklı ürün seçenekleri arasında kararsız mı kalıyorsunuz? Belki de burcunuza göre ev kokusu seçimi yapmanız, sizin için hem seçenekler arasında kaybolmanızı önleyecek hem de kişiliğinizi yansıtacak kokuyu bulmanızı kolaylaştıracak. İşte sizler için derlediğimiz burclara göre ev kokusu önerileri:

Koç

Koç burcu insanının en belirgin özelliklerinden biri enerjik olmasıdır. Siz de enerjinizi ev halkıyla ve misafirlerinizle paylaşmak istiyorsanız enerji verici ev kokularına yönelebilirsiniz. Portakal, limon, greyfurt gibi turunçgil kokuları sizler için son derece uygundur.

Boğa

Boğalar her ne kadar her konuda çarpıcı olmayı sevse de, koku konusunda genellikle daha hafif ve tatlı seçeneklere yönelirler. Şeftali, kavun gibi tatlı meyve kokuları Boğa insanının evi için idealdir.

İkizler

Yine enerjik burçlardan biri olan İkizler’in evi, adeta kocaman bir çiçek buketi gibi kokmalı. Hem göze, hem de buruna hitap etmesi için burcunuzun uğurlu çiçekleri olan gül, mimoza, ve çiğdemden oluşan bir potpuri hazırlayabilirsiniz.

Yengeç

Hassas, duygusal, ve romantik Yengeçler için de çiçekler olmazsa olmaz. Ancak burçlara göre ev kokusu tercih ederken, burçların gruplarını da göz ardı etmemekte fayda var. Su grubuna mensup Yengeçler de bu nedenle yosun, nilüfer gibi suda yetişen bitkilerin kokusunu evlerinde kullanabilirler.

Aslan

Klasik, ağır, ve kaliteli bir tarzı benimsemiş Aslanlar’ın evleri de genellikle bu tarzlarından izler taşır. Gül, orkide, ya da lavanta gibi özel çiçeklerin esansları, Aslanlar için ev kokusu olmaya müsaittir.

Başak

Başaklar her ne kadar düzen ve temizlik takıntılarıyla bilinseler de, ağır kokulardan pek hoşlanmazlar. Bu nedenle, temizliği çağırıştıracak sabunumsu ve pudramsı hafif kokular onları çok daha mutlu edecektir.

Terazi

Zarafet ve estetiğin burcu Terazi de klasiklerden kolay kolay vazgeçemeyen burçlar arasında. Hafif, fakat benzersiz ve çarpıcı kokusuyla her daim bir klasik olmuş vanilya, Terazi insanlarının evleri için en doğru seçim.

Akrep

Akrep, Su grubunun belki de en tutkulu burcu. Tutku dolu, iddialı, dikkat çekmeyi seven Akreplerin evi için önerimiz yoğun baharat ya da gül kokuları.

Yay

Yaylar genellikle mistik, gizemli, ve sıcakkanlı insanlardır. Kişisel gelişim, meditasyon, ve felsefe gibi konularla yakından ilgilidirler. Bu mistik havayı evinizde de yakalamak istiyorsanız, sedir, sandal ağacı, ve adaçayı gibi bitkilerin güçlü, ama rahatlatıcı kokularından faydalanabilirsiniz.

Oğlak

Oğlaklar genellikle rahatlarına düşkün olup sadelikten hoşlanırlar. Bir Oğlak olarak evinizde keyifli bir atmosfer yaratmak için kahve kokusu idealdir. Ayrıca kahverenginin de Oğlak burcunun uğurlu renklerinden olduğunu hatırlatalım.

Kova

Marjinal ve hayalperest Kovalar evlerinde de sıradışı şeyleri denemeye bayılırlar. Fazla bilinmeyen egzotik meyve kokuları Kovaların evine farklı bir hava katacaktır.

Balık

Zodyak’ın belki de en duygusal burcu olan Balıklar için yasemin veya menekşe gibi yumuşak ve romantik çiçek kokuları harika bir seçim.