Doğru çatı, tasarruf ve yapı güvenliği sağlar
ÇATIDER, özel standında çatılarda doğru malzeme ve doğru uygulamalar konusunda bilgiler verecek.
Kategori : Fuarlar
21 Nisan 2015 03:27
25382 kere okundu.
Doğru çatı, tasarruf ve yapı güvenliği sağlar
ÇATIDER, özel standında çatılarda doğru malzeme ve doğru uygulamalar konusunda bilgiler verecek.
Kategori : Fuarlar
21 Nisan 2015 03:27
25382 kere okundu.
ÇATIDER, yapı sektörünün en büyük buluşmaları arasında yer alan Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul, Yapı Fuarı Turkeybuild Ankara ve Yapı Fuarı Turkeybuild İzmir’e katılacak. Katılımcılar, ÇATIDER standında, ‘Enerji tasarrufu için çatılarda neler yapılabilir? ‘Çatılar neden uçar?’, ‘Su sızıntıları ve rutubeti nasıl çözeriz?’ gibi merak ettikleri tüm sorulara yanıt bulacak.  ÇATIDER, üniversitelerdeki uygulamalı eğitimleri konusunda bilgi almak isteyen mimarlık öğrencileri, meslek liselerinde çatıcılık dalını seçmek isteyen meslek lisesi öğrencileri  ile Milli Eğitim Bakanlığı ve ÇATIDER onaylı Çatı Ustası Belgesi’ni almak isteyecek ustalarını da standında ağırlayacak.
 
Türkiye’de çatılarla ilgili bilinç oluşturmak ve sektörün gelişmesine katkı sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER),  İstanbul, Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek olan Uluslararası Yapı Fuarı Turkeybuild organizasyonlarında,  tüketicilerden sektör profesyonellerine kadar ilgili herkesin çatılarla ilgili sorularını cevaplamaya hazırlanıyor. 
 
21-25 Nisan tarihleri arasında İstanbul´da 38´ncisi düzenlenecek Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul, 1-4  Ekim’de Ankara’da 28’incisi düzenlenecek Yapı Fuarı Turkeybuild Ankara ve 5-8 Kasım arası 21´cisi düzenlenecek olan Yapı Fuarı Turkey Build İzmir´de ziyaretçilerini ağırlayacak olan ÇATIDER, özel standında çatılarda doğru malzeme ve doğru uygulamalar konusunda bilgiler verecek. 
 
‘Doğu çatı, tasarruf ve yapı güvenliği sağlar’
 
İnşaat sektörünün önemli kollarından biri olan çatı sektörünün her geçen gün biraz daha büyüdüğünü belirten ÇATIDER Başkanı M. Nazım Yavuz, sektör büyüklüğünün 145 milyon metrekareye ve 3 milyar dolara ulaştığını açıklayarak şunları söyledi:
“Ülkemizdeki binaların çok büyük bir bölümü, eski nesil ve yalıtımsız durumda. Deprem ülkesi olan Türkiye’de çatılara daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Çatılar, hem ekonomi hem de güvenlik açısından hayati öneme sahip. Bu nedenle yapı fuarlarını, tüketicilerle ve sektör paydaşlarıyla buluşmak için önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Çatı konusundaki toplumsal bilincin artması ve sektörün gelişmesine katkı sağlayan fuarlara, herkesi davet ediyoruz. Fuara katılanlar yapı sektöründeki yeni gelişmeleri, trendleri ve sektör temsilcilerini yakından takip etme imkanı buluyorlar. Fuarlar aynı zamanda sektör temsilcilerinin birbirleriyle iletişimini sağlamak açısından da bir zemin oluşturuyor.”
 
"AB destekli eğitim projesi tanıtılacak"
 
Hızla büyüyen çatı sektöründe her yıl tekniker ihtiyacı da artıyor. Teknikerler için cazip iş fırsatları bulunmasına karşın meslek okullarındaki çatı ustası alanına yönelik talep, sektör beklentilerini karşılamıyor. Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ÇATIDER), sektörün bu ihtiyacını karşılamak amacıyla AB destekli bir eğitim projesi yürütüyor.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı´nın "Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Operasyonu (IQVET)" isimli hibe projesinden faydalanan ÇATIDER, ´Çatı ve Çatıcılık Eğitim Sisteminin Kurulması ve Geliştirilmesi Projesi´ni hayata geçiriyor. 
 
Projeyle; ´çatıcılık mesleki ve teknik eğitiminin cazip hale getirilmesi´, ´çatı uygulama sistemleri konusundaki teknik mesleki eğitim programları teorik ve pratik açıdan güncel metot ve malzemelerle desteklenerek, sektörün ihtiyaç duyduğu eğitimli işgücünün istihdam edilmesine yardımcı olunması´ ve ´iş güvenliği konusundaki duyarlılığın artırılması´ amaçlanıyor. ÇATIDER, Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul´da ziyaretçileri proje konusunda bilgilendirirken, meslek lisesi öğrencilerinin  çatı sektörü hakkında sorularını cevaplandıracak.
 
Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri verilecek
 
Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul´ da ayrıca ÇATIDER’in katılımıyla 22 Nisan´da "Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülleri 2014" töreni gerçekleştirilecek. 

#