Evinize Hemen Uygulamak İsteyeceğiniz 7 Muhteşem Kış Trendi
Dilerseniz sezona başka hangi trendler damgasını vuracak hızlıca bir göz atalım
Kategori : Gayrimenkul Rehberi
30 Kasım 2017 15:21
17923 kere okundu.
Evinize Hemen Uygulamak İsteyeceğiniz 7 Muhteşem Kış Trendi
Dilerseniz sezona başka hangi trendler damgasını vuracak hızlıca bir göz atalım
Kategori : Gayrimenkul Rehberi
30 Kasım 2017 15:21
17923 kere okundu.

2018 yılını bitirmeden ve hatta yeni yılın trendlerini konuşmaya başlamadan önce dekorasyon tutkunları olarak yapmamız gereken bir şey var ki, o da kış trendlerini mercek altına almak.

2017 – 2018 kış sezonuna baktığımızda dekorasyon trendlerini belirleyen belli başlı unsurların ön plana çıktığını görüyoruz. Örneğin birkaç sezondur favori trend olarak karşımıza çıkan doğallık, kış dekorasyon trendlerinin de en önemlilerinden bir tanesi.

Dilerseniz sezona başka hangi trendler damgasını vuracak hızlıca bir göz atalım:

1.      Monokrom sezonun en güçlü dekorasyon trendi!

Geçmiş yıllardan farklı olarak etkisini fazlasıyla hissedeceğimiz kış trendlerinden biri: Monokrom. Siyah ve beyazın tartışılmaz uyumu en çok kış sezonunda layıkıyla dekorasyondaki yerini alacak. Vitrinler de bunun sinyalini veriyor zaten. Eğer bu kış trendini evinize yansıtmak isterseniz izlemeniz gereken yol çok basit; bu iki asil rengi kombinlemek.

2.Floral duvar kağıtları etkisini sürdürmeye devam ediyor!

Çiçek desenlerinin yer aldığı duvar kağıtları uzun zamandır favoriler arasında. 2017 – 2018 kış trendleri arasında da yer alan bu duvar kağıtları, ton değiştirerek evlerdeki etkisini sürdürmeye devam ediyor. Mevsimin ruhunu ve renklerini taşıyan tasarımları siz de duvarlarınıza uygulayarak dekorasyon modasını yakından takip edebilirsiniz.

3.      Bitkiler içeriye!

Bitki, çok fazla bitki, daha da çok fazla bitki… Bu yılın gözle görülür olarak etkisini hissettiğimiz dekorasyon trendi bitkiler! Ama balkonda, bahçede ya da cam önünde değil. Salonda, yatak odasında, mutfakta, antrede… Üstelik bir iki saksı da değil. Dedim ya çok ama çok fazla olmalı ki trende uygun olsun. Deneyin yeşilin pozitif etkisini dekorasyondan önce ruhunuzda hissedeceğinize eminim.

4.      Renkleri bloklayın!

Tek renge ve simetriye hayır diyen bir kış trendiyle karşı karşıyayız. İddialı olmayı seviyorsanız, sizin için evde çok da cesur bir hareket olmasa gerek. O zaman ne duruyorsunuz; renkleri hemen seçmeye başlayın!

5.      Doğaya geri dönüş başlasın

Doğa ve doğal olan her dönem trend olmaya devam edecek. Bu sebeple her sene evi modaya uydurmaya çalışmak yerine böyle sürekliliğini koruyan klasik olmaya aday trendlere yönelmenizi tavsiye ederim. Hasırlar, ketenler, ahşaplar, mermerler… Doğada saf halde bulabileceğiniz her malzemeyi evinize taşıyabilirsiniz.

6.      Geometrik karolar hayatımızda kalmaya devam ediyor

Geometrik karolar uzun süredir hayatımızda. Hâlâ uygulamayanlar için hatırlatmak da yarar var; çünkü o kış sezonunda da favoriler arasında. İster mutfakta uygulayın, ister banyoda… Tabii bir bu alanda bir gurmeyseniz ıslak zeminlerle de kendinizi sınırlamayacağınıza eminim.

7.      Sezonun rengi zümrüt yeşili!

2017-2018 kış sezonunun dekorasyon alanında öne çıkan rengi ne diye sorarsanız size hiç duraksamadan zümrüt yeşili diyebilirim. Bu göz kamaştıran rengin her tonunu sıkça görmeniz mümkün tasarımlarda. Özellikle kullanabilirsiniz diyebileceğim bir alanda yok üstelik. Ev tekstil ürünlerinde, halıda, duvar kağıdında, mobilyada ya da dekoratif aksesuarlarda… Kısacası dilediğiniz her yerde zümrüt yeşiline yer verebilirsiniz.

 

https://www.milliyetemlak.com/dergi/ev-dekorasyonunda-7-muhtesem-trend/


#