Kiralık Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bazı püf noktaları göz önünde bulundurup, küçük dokunuşlarla da evde istenen etkiyi yaratmak ve bunu kirada olduğunu hissetmeden yapmak ise göründüğünden çok daha kolay.
Kategori : Dekorasyon - Tasarım
31 Mayıs 2018 09:34
12095 kere okundu.
Kiralık Ev Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bazı püf noktaları göz önünde bulundurup, küçük dokunuşlarla da evde istenen etkiyi yaratmak ve bunu kirada olduğunu hissetmeden yapmak ise göründüğünden çok daha kolay.
Kategori : Dekorasyon - Tasarım
31 Mayıs 2018 09:34
12095 kere okundu.

Ev dekorasyonu yapmak hem heyecan hem de stres sebebi olabiliyor. Bununla birlikte kiralık evde oturanlar için dekorasyon yapmak ve eve farklı bir hava katmak normalden daha zorlu bir süreci de beraberinde getiriyor. Bu noktada ev sahibi faktörü, evin değiştirilebilirlik kapasitesi ve elbette yapılacak değişikliklerin kiracı için kalıcı olmaması dekorasyon konusunda kiracıyı en fazla zorlayan etkenler arasında yer alıyor.

Bazı püf noktaları göz önünde bulundurup, küçük dokunuşlarla da evde istenen etkiyi yaratmak ve bunu kirada olduğunu hissetmeden yapmak ise göründüğünden çok daha kolay. İşte yenilikten ve değişimden hoşlananların faydalanabileceği kiralık ev dekorasyonu fikirleri…

Renkleri değiştirin, dünyanız değişsin

Duvarların ve mobilyaların rengi evinizle kuracağınız bağdaki en belirleyici etkenler arasında yer alıyor. Kullanılacak mobilyalardan en ufak aksesuara kadar tüm eşyaların kombinasyonu odanın rengine bağlıyken, mekânın ruhunuzda yaratacağı değişim ve size yansıtacağı enerji de kaynağını esasen renklerden alıyor. Bu yüzden kiracı da olsanız dekorasyonu değiştirmeye ilk olarak duvarlardan başlamanızda fayda var.

Çivi yerine çift taraflı yapıştırıcı kullanın

Kiracı olunan evlerin en büyük sıkıntılarından biri kuşkusuz duvarlara minimum düzeyde çivi çakmak ve zarar vermemek. Bunun için zarar vermeyen çift taraflı yapıştırıcılar aracılığıyla duvarlarınıza tablolar yapıştırabilir ya da dekoratif stickerlar ile süsleyebilirsiniz. Elbette duvardaki boyanın da hasar görebileceğini unutmamalı ve kararınızı buna göre vermelisiniz.

Duvar kâğıtları ile evinizi bambaşka bir hale getirin

Evinize bambaşka bir hava katmak için duvarları yıkıp dökmek, binlerce lira harcamak ya da mekânı baştan yaratmak gerekmiyor. İstediğiniz görünümü elde etmek için mekâna derinlik katacak ve yepyeni bir görünüme büründürecek duvar kâğıtları işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Özellikle son yıllarda odanın yalnızca bir bölümünü canlı ve farklı bir renge boyamak en çok revaçta olan dekorasyon terchileri arasında yer alıyor. Siz de bu işlemi rengârenk ve desenli duvar kağıtları ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Eve dokunamıyorsanız, eşyalarınızda yenilik yapın

Ev başkasına at olduğu için büyük değişiklikler yapmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Bu durumda yenilikçi fikirlerinizi eskiyen mobilyalarınızda uygulayabilir, onları boyayarak ya da dönüştürerek yaşam alanınızda yepyeni dekoratif unsurlar yaratabilirsiniz.

Küçük aksesuarların gücünden faydalanın

Tamamlayıcı aksesuarlar dekorasyonun olmazsa olmazlarındandır. Bu yüzden siz de kiralık ev dekorasyonu yaparken mobilyalarınızı ve odanın rengini tamamlayacak uyumlu aksesuarlar yardımıyla farklı bir ambiyans yaratabilir ve en önemlisi çok para harcamadan tamamen kendi zevkinize uygun bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.