Taşınmadan Önce Bunlara Dikkat Edin!
Yeni bir eve taşınırken bu evin taptaze enerjisi ile hayatınız daha güzel bir hal alabilir. Bu enerjiyi bozmamak adına eski evinizdeki gereksiz eşyalardan kurtulabilirsiniz.
Kategori : Gayrimenkul Rehberi
14 Aralık 2017 10:27
18094 kere okundu.
Taşınmadan Önce Bunlara Dikkat Edin!
Yeni bir eve taşınırken bu evin taptaze enerjisi ile hayatınız daha güzel bir hal alabilir. Bu enerjiyi bozmamak adına eski evinizdeki gereksiz eşyalardan kurtulabilirsiniz.
Kategori : Gayrimenkul Rehberi
14 Aralık 2017 10:27
18094 kere okundu.

Evinizdeki eşyaların sizin için önemini sorgulayın. “Bu eşyaya gerçekten ihtiyacım var mı? Yoksa evimdeki bir fazlalıktan mı ibaret?” sorularının cevabını vererek harekete geçin.

Eskiyenleri çöpe atın

Evlerin en çok kullanılan tekstil ürünlerinden olan havlu ve çarşafların zaman içerisinde eskidiğini, ilk halini kaybettiğini kabul etmelisiniz. Eğer ev tekstil ürünleriniz eskidiyse bunları yeni evinize taşımayın.

Kullanılmayanları ihtiyacı olanlara verin

Evinizde meyve sıkacağı, kahve ve ekmek yapma makinesi gibi küçük ev aletleriniz bulunuyor olabilir. Ancak sizin yeterince zamanınız yoksa ve bu aletler yalnızca mutfakta kalabalık yapan birer fazlalığa dönüştüyse, onlardan vazgeçmeye hazır olun. Bu küçük ev aletlerini, ihtiyacı olan birisine hediye ederek hem birilerini mutlu edip hem de yeni evinizin daha ferah olmasını sağlayabilirsiniz.

Giyilmeyen kıyafetlere elveda deyin

“Kilo verdiğim, yeni işe başladığım zaman giyeceğim” diye hiç giyilmemiş ama elbet bir gün lazım olur diye sakladığınız pek çok kıyafetiniz mi var? Bu kıyafetler, dolabınızı dolduran ve aslında var olan kıyafetlerinizi de fark etmenizi engelleyen fazlalıklardan ibaret.

Kullanmadığınız kıyafetleri bağışlayabilir ve hem evinizdeki fazlalıklardan kurtulup hem de taşınmayı çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz.

Eşyalarınız arasında eleme yapın

Sadece beğendiğiniz için aynı işlevi gören pek çok eşyayı evinizde barındırıyor musunuz? Birden fazla ekmek kesme tahtası ya da patates kovasına gerçekten ihtiyacınız var mı? Bir tanesi ile yetinebileceğiniz eşyaların benzerleri arasında bir seçim yapın ve fazlalıkları evinizden uzaklaştırın.

Yarım bırakılmış kozmetik ürünlerinden kurtulun

Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin ömrü en fazla 2 yıl ile sınırlıdır. Eğer, uzun süredir dolabınızda duran; ancak yenisi alındığı için yüzüne bakılmayan ürünleriniz bulunuyorsa bunları atma vakti. Güneş kremi, tıraş köpüğü, tonik, sabun, parfüm gibi malzemelerinizi elden geçirin ve son kullanma tarihi geçmiş olanları yeni evinize götürmeyin.

Düşünmeden aldığınız eşyaları eski evinizde bırakın

Evinizde boş kalan yerleri doldurmak için düşünmeden, gelişigüzel bir şekilde alışveriş yapmış ve aslında çok da sevmediğiniz dekoratif eşyalar almış olabilirsiniz. Eğer evinizde sevmediğiniz ve içinize sinmeyen parçalar varsa, yeni evinize taşımayın ve bundan sonrası için kendinize bir iyilik yapın ve alışveriş yaparken iki kere düşünün.

Dosyalarınızı düzenleyin

Eski evinizin kira kontratı, faturalar, tarihi geçmiş sigorta poliçeleri gibi zamanında önemi olan; ancak bundan sonra işinize yaramayacak olan evrakları atın. Tüm evraklarınızı bir dosya içerisinde düzenleyerek, taşıma ve yeni evinize yerleşme işlemini kolaylaştırabilirsiniz.

 

 

https://www.milliyetemlak.com/dergi/tasinmadan-once-yapilmasi-gerekenler/


#