TOKİ, Ankara Mamak´ta oturuma hazır 448 konutu 35 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkardı. '/> TOKİ´den 172 TL taksitle ev - Kategori : Toki'den Haberler - Emlak Haberleri - Emlak'ta Son Dakika, Emlak Piyasası - VERi EMLAK
TOKİ´den 172 TL taksitle ev

TOKİ, Ankara Mamak´ta oturuma hazır 448 konutu 35 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkardı.


Kategori : Toki'den Haberler
19 Ekim 2013 16:29
24830 kere okundu.
TOKİ´den 172 TL taksitle ev

TOKİ, Ankara Mamak´ta oturuma hazır 448 konutu 35 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkardı.


Kategori : Toki'den Haberler
19 Ekim 2013 16:29
24830 kere okundu.

Konutlar 172 liradan başlayan taksitlerle, 180 ay vadeyle satılacak. Başvurular, 24 Ekim-8 Kasım arasında alınacak

İnşa ettiği toplam 607 bin 887 konutla vatandaşlara modern yaşam koşullarında ve kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ) dar gelirliye bayram müjdesi geldi. TOKİ, Ankara Mamak´ta inşa ettiği oturuma hazır 448 konutu, 35 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkardı. 

TOKİ, Ankara Mamak´ta inşa ettiği ve hak sahiplerini kura yoluyla belirleyeceği 448 konutu 4 bin lira peşinat, 180 ay vadeyle satacak. Mamak 2. Etap 448 Konut Alt Gelir Grubu Projesi kapsamında inşa edilen "CY" tipi bir oda, bir salon niteliğindeki konutların fiyatları 35 bin lira ile 47 bin 500 lira arasında değişiyor.

172 TL TAKSİTLE

Büyüklüğü 47,65 metrekare olan konutların taksitleri 172 liradan başlıyor. Projeden ev sahibi olmak isteyenlerin 24 Ekim-8 Kasım arasında Ziraat Bankası Hamamönü Şubesi´ne başvurmaları gerekiyor.

Konutların hak sahipleri ise 5 Kasım´daki kura çekilişiyle belirlenecek. Alt gelir grubu için satışa sunulan konutlardan almak isteyenler, başvuru bedeli olarak TOKİ hesabına bin lira yatırdıktan sonra kura çekilişine katılabilecek. Kurada ismi çıkan hak sahipleri için yatırdıkları bu başvuru bedeli, peşinatlarına sayılacak. Hak sahibi olamayanlara yatırdıkları başvuru bedeli iade edilecek.

KONUTLAR OTURUMA HAZIR

Oturuma hazır durumdaki konutlar, hak sahiplerinin belirleneceği kura çekilişinin ardından aralıkta teslim edilecek. Kurada ismi çıkanlar, 2-18 Aralık arasında sözleşme imzalayarak konutlarını alabilecek. Konutlar için ilk taksit ödemesinin ise Ocak 2014´te yapılması gerekiyor.

TOKİ´DEN DAHA ÖNCE KONUT ALMAMA ŞARTI

Alt gelir grubundaki 448 konut için başvurmak isteyenlerin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, projenin bulunduğu il veya ilçe sınırlarında en az bir yıldır ikamet etmesi veya projenin bulunduğu il ya da ilçe nüfusuna kayıtlı bulunması gerekiyor. Şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimlerinin ise en az 3 yıldır ikamet etmesi veya il, ilçe nüfusuna kayıtlı olması şartı aranıyor. Ayrıca aylık hane gelirinin en fazla net 2 bin 600 lira olması gerekiyor.

Daha önce TOKİ´den konut satın alınmaması ve konut kredisi kullanılmaması da başvuru şartları arasında yer alıyor. Başvuruda bulunmak isteyenlerin kendisine, eşine veya velayeti altında bulunan çocuklara ait tapuda kayıtlı, bağımsız herhangi gayrimenkulün bulunmaması gerekiyor. Şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimleri bu şartlardan muaf tutuluyor.

Başvuru sahiplerinin 25 yaşını doldurmuş olması gerekirken, eşi vefat eden çocuklu dul kadınlarda yaş şartı aranmıyor. Bir hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabiliyor.

Konutlar için başvurmak isteyenler, ayrıntılı bilgiye "www.toki.gov.tr" adresinden ulaşabilecek.


#